Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.kolo - mistrovské zápasy

17. 2. 2008

Zápasy v Sušici (Neděle 17.2.2008):
Sušice - České Budějovice A 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: Šafář, Holý

České Budějovice A -  České Budějovice B 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky "A": Silný, Rajzl
Branky "B": Svoboda O., Lefan, Masopust
Asistence "B": Masopust

České Budějovice B - Sušice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Sestava České Budějovice A:
Vokurkar - Novák, Šafář, Silný, Kadlec - Prokopec, Holý, Vaculík, Rajzl

Sestava České Budějovice B:
Svoboda D. - Pinkr, Kukla, Masopust, Lefan - Tejček, Lejsek, Hlaváč, Tisoň - Svoboda O., Kramosil, Šimánek, Šťastný

První zápas nemohu hodnotit, neboť jsem viděl pouze úryvky během rozcvičky a oblékání B mužstva, nicméně ztráta vedení 2:0 je v konečném výsledku trochu mrzutá.
A tak rychle k dlouho očekávanému derby "A" versus "B". Během celého zápasu bylo patrné, že hokejová kvalita (bruslení, vedení kotouče atd.) převažuje na straně Áčka, nicméně nadšený a bojovný výkon VŠECH Béčkařů tuto nevýhodu smazával a tak byl k vidění poměrně urputný a divácky dramatický zápas se šťastnějším koncem pro Béčko. Ač se mi to nepíše úplně jednoduše, neboť je to lehce osočitelné z rodinné zaujatosti, tak podle mě hlavní a v konečném výsledku zásadní rozdíl byl ve výkonu obou brankářů, kde Dan se vypjal k výbornému pozornému výkonu a někdy i s potřebnou dávkou štěstí mnoho závarů, kde gól takříkajíc visel ve vzduchu, vyřešil. Dále (a to se opět bohužel musím opakovat v duchu minulých referátů) byla hlavním tahounem první lajna v čele s Šimonem, která zařídila 2 góly  Ale nelze nepochválit i druhou a třetí lajnu, opravdu to byl kolektivní výkon a kdyby Petr Šťastný zachoval klid před poloprázdnou brankou či Martin Tejček vystřelil o něco lépe při jeho výjezdu dopředu, mohli jsme se z gólu radovat častěji. Ale objektivně uznávám, že šancí Áčka ke skórování bylo mnohem více, nicméně na to se historie ptát nebude ...
Pro většinu Béčkařů se jedná o jejich první vítězství v hokejové kariéře (neboť vloni nehráli a letos jsme ještě nevyhráli), takže tímto všem Béčkařům ještě jednou blahopřeji!!!
V posledním zápase jsme se již nedokázali vypnout k podobnému výkonu jako proti Áčku a ačkoliv i v tomto zápase jsme měli šancí poměrně dost, nedokázali jsme skórovat a po některých individuálních chybách v obraně jsme naopak pár branek inkasovali. Ke skórování bohužel nepomohl ani od druhé třetiny sestavený úderný útok Kuba Hlaváč - Ondra Svoboda. Je škoda, že takto hratelného soupeře jsme potkali tento víkend jako druhého v řadě a ne třeba víkend minulý v prvním zápase, kdy hrajeme přeci jenom o poznání (a o únavu) lépe.

KaSv

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Smekáme....

(Lefani, 18. 2. 2008 19:42)

Blahopřejeme klukům k zasloužené a vymodlené výhře.Dan podal excelentní výkon,takže díky.
PS : až pojedeme zase někdy do Sušice,nezapomeňte zajít do výýýborné hospůdky u náměstí - "U Švejka".Potvrdí i Pinkrů a Masopustů....

komentář

(Kadlec R., 18. 2. 2008 15:59)

Blahopřeji týmu Béčka k naprosto zasloužené výhře nad týmem "A" a s dodatkem že bez bojovnosti,nasazení a TÝMOVÉ SPOLUPRÁCE(hokej je kolektivní sport)to nepůjde!!!!!!

Výlet do Sušice stál za to

(Lejsková Hana, 18. 2. 2008 10:15)

Byl to nádhernej zápas,klukům to moc přeju,že konečně vyhráli.Brankářovi posílám pochvalu,je dobrej!!!(ale všichni ostatní samozřejmě taky):o)))

Díky za hezkou podívanou!

(Šimi, 18. 2. 2008 8:51)

Chtěl bych tímto poděkovat za pěkný výkon všem klukům z obou týmů! Plně souhlasím s Karlem, co se týká výsledku a myslím, že už k tomu není co dodat - hokej je hra a tak je ho třeba brát. Ještě jednou díky všem!!!