Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. kolo minihokeje 3. tříd

8. 2. 2009

Zápasy v ČB (Neděle 8.2.2009):
České Budějovice A - Strakonice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Sestava České Budějovice A:
Prušák (41. Křikava) - Novák, Šafář, Silný, Pištěk - Stárek, Pinkr, Kadlec, Masopust

Brankáři: Prušák - 5, Křikava - 0

České Budějovice A - České Budějovice B 9:5 (6:3, 2:0, 1:2)
Sestava České Budějovice A:
Prušák (31. Křikava) - Novák, Šafář, Silný, Pištěk - Kadlec, Pinkr, Stárek, Masopust
Brankáři: Prušák - 3, Křikava - 2
Branky: Šafář (Silný), Masopust (Stárek), Silný, Šafář (Pištěk), Pištěk (SIlný), Stárek (Masopust), Šafář (Silný), Pištěk (Šafář), Pištěk (Silný)

 

 

Pohled z tribuny:
V prvním zápase jsme chvílema měli i optický tlak, ale takový platonický až impotentní, zcela bez střelby (v první třetiny jsme vystřelili pouze jedenkrát!), bez využití šířky hřiště, naopak jsme poměrně lacino několikrát inkasovali (nedůslednost v obranné činosti před vlastním brankářem), Nedokázali jsme si poradit v soubojích 1-1 a když jsme si v druhé půlce zápasu vypracovali několik slibných brankových příležitostí, tak jsme vyhořeli na nedůrazné střelbě. Ale co se týče bojovnosti a herní chuti, tak to se mi zdálo, že ty tam nechyběly.
Do druhého zápasu jsme vstoupili dvěma rychlými góly, což nás ukolébalo, takže po chvilce byl stav srovnaný na 2:2. V první třetině ještě "jakš-takš", ale poté začalo tempo z naší strany upadat a obraz naší hry mnohem častěji připomínal individuální sport typu "vedu kotouč, co nejdéle to půjde".
Stínem chvílema poměrně vyostřeného zápasu bylo (z mého pohledu úmyslně nezaviněné) zranění soupeřova hráče M.Beránka, kdy po souboji v rohu na něj Kuba Pinkr upadl a "Berry" nechal nohu pod sebou tak nešťastně, že celá situace skončila v nemocnici s natržený kolenním vazem.
Komickou-kulturní vložkou v poslední třetině byla netradiční taktická varianta odvolání brankáře v průběhu trestného střílení, která nám kupodivu nevyšla a lacino jsme tak inkasovali do prázdné branky 
.

KaSv

PS: Zároveň gratuluji Matějovi a Teovi k dosaženému hattricku a celý realizační tým se těší na chlebíčkové hody -> doporučuji se vzájemně dohodnout, ať je to kulinářsky pestré - Šafářů třeba šunkové na salátě a hermelínové a Pištěků jarní a humrové .

 

Komentáře

Přehled komentářů

Uzavření diskuse

(Karel Svoboda, 10. 2. 2009 20:35)

Uzavírám tuto diskusi.
HOWGH

Na obranu rozhodčího

(Karel Svoboda, 10. 2. 2009 20:34)

Ze všech diskutovaných problémů bych zde vypíchnul pouze jeden (jinak bych tu asi vlivem své grafomanie psal seminární práci), kde ale paní Bartošová již některé argumenty uvedla a to téma "ROZHODČÍ".
Ano, pan Bartoš mohl možná malinko citlivěji posuzovat délku střídání a v případě ostřejších zákroků fouknout na každou stranu jedno-dvě trestné sřílení (na obě strany myslím vážně, neboť i ze strany Vojty Doktora jsem tam viděl "dohrávání" soubojů, které je v minihokeji nepovoleno) a měl by utkání více pod kontrolou. Prostě chybama se člověk učí...
ALE!
Já naopak musím ocenit chuť a odvahu pánů Bartoše a Berky, kteří se na začátku sezóny rozhodli pomoci těmto minihokejovýým turnajům absolvováním školení rozhodčích, aby byli v domácích zápasech k dispozici (viz loňská tragická sezóna z pohledu docházky rozhodčích, kde jejich absenci na naší straně hřiště musel pravidelně zachraňovat p.Tejček apod.).
Směrem ke kritikům výkonu rozhodčího z tribuny bych chtěl dodat, ať si to jsou někdy zkusit, to co z tribuny vypadá jasně, je z pohledu rozhodčího na ledě vidět malinko jinak.
Vzhledem ke skutečnosti, že oba zmínění rodiče se vzdávají celého svého honoráře za daný trojzápas ve prospěch týmové pokladničky ročníku 2001, tak bohužel mi nezbývá než doporučit p.Bartošovi, aby zadal do Googlu heslo "Pro dobrotu na žebrotu".

z jiného soudku

(rodič 2001, 10. 2. 2009 9:36)

Myslím si,že o tom,jak a kdo "kaučoval" zápas se už napsalo hodně a plně se vším souhlasím.Možná i s tím,že ty zákroky po odehrání měl rozhodčí pískat,ale v Č.B. je problém rozhodčího sehnat,tak jsme rádi za tatínky.Mne spíše zajímají dvě věci.Za 1.proč ti nejlepší hráči ročníku 2000,hráli na malé hřiště a hráči,kteří začali hrát zápasy až letos,jeli hrát na velké hřiště,kde dostali 22 gólů?Nad tím mi zůstává rozum stát.Myslím si,že na začátku sezóny to bylo domluveno jinak.A ta 2.věc je,že jsem viděl zápas A proti Stakonicům.Nejde o výsledek,že prohráli 5-0,ale jelikož narazili na kluky stejně velké,tak si na ně nic nedovolili a zápas se hrál bez tvrdých zákroků.Pro příště bych raději zápas Č.B.A-Č.B.B kontumačně prohrál,ale děti by zůstaly zdravé a HC Budějovice bez ostudy.

Re:Ostuda rozhodčího

(Jana Bartošová, 10. 2. 2009 9:09)

(- pro toho "siláka", co neměl odvahu se ani podepsat.)
Každý z Vás, rodičů, měl šanci zlepšit pohled na činnost klubu a pomoci doplnit místa rozhodčích v minihokeji - pokud vím, bylo v létě řečeno, že každý tým by měl ze svých řad "poslat" na školení někoho, aby pak nedocházelo k těm trapným situacím, kdy extraligový tým nepostaví na utkání v mládežnických kategoriích ani rozhodčího. Všichni dokážou akorát silácky vykřikovat, ale když dojde na lámání chleba, tak jsou všichni srabi. A snadno pak hází špínu na člověka, který se rozhodl, že pomůže. Rozhodčí, když sleduje hru, asi těžko může vnímat kreténské chování některých jedinců na střídačce, a to, že je hráč - dítě zmatenej z plazení se jeho rodiče po plexi ... to opravdu není problémem rozhodčího ... to je především problémem toho rodiče. Takže... vážený "Rodiči"...i Ty jsi měl možnost předvést spravedlivě pískat likvidační zákroky.Jistě Ty by ses nemusel věnovat jen tomu, abys při hře neupad.Já ale osobně si myslím, že jádro problému je přeci jen na té střídačce a v řadách rodičů.A bohužel to vše nejvíc ubližuje dětem, kterým tímhle přístupem do života moc nepomáháme. Proč na jedné polovině hřiště to fungovalo za obou rozhodčích? Asi tím, že to bylo nejen o těch rozhodčích, čehož jasným důkazem jsou komentáře i z jiných zápasů týmu ročníku 2000.

RE pro ostudu rozhodčího (rodič???)

(M.T., 10. 2. 2009 4:40)

Chápu, že rozhodčí je na ledě od toho, aby kontroloval hru a usměrňoval nesportovní chování.Při nedělním utkání toho bylo určitě zapotřebí. Sáhněme si všichni do svědomí, kdo to chtěl na začátku sezony dělat. Na webu u piva a ještě lépe někde za rohem (to už k nám asi patří a netýká se to jen otázky diskuse o rozhodčím) všichni chytračíme a jsme rozhodčí vhodní nejméně pro extraligu, ale předvést se nikdo nechce. Pokud se nesrovnají hlavně "dospělí" rádci, kteří stojí (poskakují) na lavičce tak na tom rozhodčí stejně nic nezmění. Z mého pohledu je to ostuda spíše pro trenéra, který jistě celou situaci ohledně problémů s rozhodčími musí znát a tudíž nesportovní chování trestat přímo na střídačce (bez rozdílu hráč nebo "dospělák").

pohled z druhé strany

(V.P., 9. 2. 2009 22:07)

Po přečtení komentářů k zápasu bych chtěl také reagovat. Omlouvám se za zákrok syna na M. Beránka, i když si myslím, že v tom rozhodně nebyl úmysl. V tomhle věku nehrají kluci hokej s úmyslem někomu ublížit. Byla to souhra nešťastných náhod, která bohužel skončila zraněním. Na jednu stranu chápu rozhořčení rodičů, ale při pohledu hry na velké hřiště s o rok či dva staršími kluky, se kontaktnímu hokeji nevyhnou.(i když to má být bezkontaktní hokej)Nemá smysl házet vinu na jednotlivce, ale kluci dostali jasný pokyn od trenérů "nehrát do těla".

Ostuda rozhodčího

(Rodič, 9. 2. 2009 19:18)

Při likvidačním zápase HC2000-20001 velkou roli sehrál i rozhodčí tohoto zápasu. Pokud se nebudou pískat předvedené likvidační zákroky a rozhodčí se bude věnovat pouze tomu, aby při hře neupadl, nemá snad vůbec cenu kluky v hokeji podporovat.

Ostuda

(Pohled z tribuny, 9. 2. 2009 18:57)

To, co bylo vidět v neděli v minihokeji 3. tříd, byla jedním slovem ostuda pro celé HC. Podivná postava v holinkách tam skákala z lavičky na lavičku, řvala, mlátila pěstí do plexi a povzbuzovala hráče k nesportovnímu chování a chválila hráče za fauly i bez puku. "Hlavní trenér" otvíral a zavíral tiše dvířka. Proč by hráčům uděloval pokyny, když zápas vede někdo jiný, že? Je mi líto celého ročníku 2000, protože děti za tuto situaci nemůžou. Jako nebe a dudy pak působilo vedlejší hřiště, kde si děti, bez zranění a v klidu zahrály, měly ze sportu radost a na vlastní kůži pocítily fair play.

Nedělní derby

(Divák 2001, 9. 2. 2009 18:52)

Jo jo, taky jsem celý dnešní den sledoval komentář ke včerejším zápasům ročníku 2000. Čekal jsem pouze, jestli se ozve nikdo z rodičů tohoto ročníku. Ale bohužel. Zde uvedené příspěvky pouze vypovídají o názoru ostatních rodičů a osob pohybujících se v této branži. I Nezávislý pozorovatel viděl to co já. Velmi tvrdá hra (ve velkém množství za hranicí únosnosti, tudíž zákeřná) a nehokejové šílenství jednoho pána. Prý „pana vedoucího“ ročníku 2000. Rovněž hlasité povzbuzování za hranicí slušnosti některých z rodičů 2000 z tribuny mne také překvapilo. (jestli se tedy tomu dá říci vůbec povzbuzování) Závěrem pouze dodávám: Dvojice - hlavní trenér (v zápase jako otevírač vrátek) a pan vedoucí (chováním jako generální manažer HC Mountfield ) byla opravdu komická….. Nedovedu si představit, že by takovýto způsob „kaučování“ praktikovali i v jiných týmech HC, ba dokonce v jiných městech. Hodně štěstí v další hokejové práci…

Pokřikování rodičů - komická vložka

(Nezávislý pozorovatel, 9. 2. 2009 17:24)

S názorem na pokřikování rodičů souhlas. Ale je třeba rozlišit pokyn trenéra od zběsilého řvaní a nadávání vedoucího mužstva, které bylo včera vidět na lavičce ročníku 2000. To vede pouze ke stresování mladých hokejistů. Zarážející je s jakým ledovým klidem tomu přihlížel i hlavní trenér p.Vacek. Gratuluji ročníku 2000 k "vítězství"!

Brutální hra

(ZRANĚNÍ, 9. 2. 2009 16:36)

Tak netrvalo to tak dlouho a už jste někoho zranili koukám a vlastního! No to se dalo čekat, když jsem viděl utkání ČB:Vajgar v Č.Krumlově chtělo se mi zvracet...Fauly na některé hráče J.Hradce byly přímo likvidační a i v extralize mužů si dovolím tvrdit by byly na dokonce. Už vůbec nechápu "trenéra" Č.B., ale spíš to bude vedoucí(pochybuji že by mu dal někdo licenci), který celý zápas nabádá hráče k takové hře a ještě je za to chválí.To je hnus, to už jsem dlouho neviděl, to nemá s hokejem nic společnýho. Místo toho, aby jste je učili technické hře, učíte je brutálně faulovat nic víc...fuj

Komická vložka

(PČ II, 9. 2. 2009 8:48)

Komicko-kulturní vložka byla zářným příkladem toho, že rodiče během utkání pokřikují na své děti, udělují jim ty nejdůležitější rady a děti tak namísto dodržování pokynů od trenéra, sledují a poslouchají jen rodiče, jenž jsou nalepený na plexi či síti a suplují tak roli trenéra. Tímto udílením pokynů je jednak poškozována práce trenéra a jednak to neprospívá samotnému hráči.