Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo minihokeje 3. tříd

9. 11. 2008

Zápasy v Českých Budějovicích (Neděle 9.11.2008):
České Budějovice A - Český Krumlov 2:9 (1:3, 2:5, 0:1)
Branky: Lefan, Tejček
Asistence: Kramosil

České Budějovice A -  Sušice 1:15 (0:3, 1:8, 0:4)
Branky: Lefan
Asistence: Křikava

Sestava České Budějovice A:
Prušák - Křikava, Lejsek, Lefan, Tisoň - Šimánek, Kramosil, Tejček, Vávra - Loucký


 

 

Jedním slovem OSTUDA!!!

Výkon naprosto bez zájmu, bez chuti hrát hokej, bez bojovnosti, lemovaný pokukováním po tribuně, kde je který děda či tetička.
! Tak tudy to rozhodně nepůjde !
Základem hry je chtít sami aktivně hrát a ne pasivně čekat, co udělá soupeř, zda nám puk dobrovolně odevzdá nebo si dokonce snad sám dá vlastního góla, abychom to měli s ještě menší námahou.
Děti by se měly chválit v poměru 4:1 (4 pochvaly na jednu kritiku), ale dnes se k tomu to poměru nepřiblížím ani omylem. Jediné, co lze pochválit jsou určité náznaky bojovnosti Davida Lefana, pár nebojácných výletů z obrany do zakončení Matouše Křikavy a 2 přihrávky od Honzy Šimánka, které opravdu "měly oči". Tím výčet pochval opravdu končí a nastupuje dlouhý seznam kritiky:
Vůbec jsme nebruslili, viděl jsem skoro skoro nulový zájem o hru, na jednoho soupeře před naší brankou klidně až tři naši hráči z uctivé metrové vzdálenosti koukají a čekají, jestli to David chytí nebo ne (a nikoho ani nenapadne toho hráče atakovat), po získání puku přestáváme bruslit (přičemž by to mělo být právě naopak - zrychlit zvednout hlavu a začít přemýšlet - zda nahrát lépe postavenému kamarádovi před sebou či postupovat zpočátku samostatnou akcí do útoku).
Požadavky na kluky v minihokeji mám v podstatě na úvod sezóny velmi minimální - jediný taktický pokyn je nepřihrávat zbrkle před naší branku + že za naši branku chodí pouze jeden obránce. Ostatní jsou zatím pokyny obecné v duchu pokračování loňské minihokejové sezóny - neodpalovat zbytečně puk do nikam (tím se hokej hrát nenaučí), po ztrátě kotouče se nepřevtělit do role diváka, ale pokusit se, co nejrychleji jej získat zase zpět, obránci hrát aktivně a nestát metr před naším brankářem a opět pouze pasivně "divákovat" - zkrátka celé se to dá shrnout do požadavku bojovnosti, aktivní hry, bruslení, napadání a důrazu v zakončení - nic z toho dnes z naší strany nebylo bohužel v malé hale k vidění. 
Příští víkend jedeme velmi časně po ránu do Milevska, tak se úplně hrozím dalšího "ospalého" výkonu..... tak doufám, že mne kluci přesvědčí, že hůř než dnes to opravdu nejde!

KaSv